50 درصد تخفیفقالب فوق العاده جذاب و حرفه ای طرحی نو (شبیه سایت پروان وب)کد تخفیف : parvanweb50×

سبد خریدتان خالی است.
7 اقدام ساده برای افزایش فروش سایت
چکیده این پست برای حذف چکیده ضربه بزنید

در این مقاله به ارائه توضیحاتی در مورد 7 اقدام ساده برای افزایش فروش به منظور اعمال سئو تجارت الکترونیکی بهتر پرداخته شده است.

5/5 - (2 امتیاز)

7 اقدام ساده برای افزایش فروش

چند وقت پیش مجبور بودید که برای دیدن جدیدترین وسایل الکترونیکی و اسباب بازی‌ها سوار اتومبیل خود شوید و به مغازه‌های مختلف بروید. حاکمیت شرکت آمازون بر دنیای تجارت الکترونیکی یک پدیدی نسبتا جدید است. فروشگاه‌ها در گذشته برای خرده فروش‌ها به میزان بیشتری درآمد داشتند و در حال حاضر تنها تعداد اندکی از این فروشگاه‌ها به صورت آنلاین فعالیت می‌کنند. این شیوه تجارت در شرف تغییر است.
آمازون در طول فصل تعطیلات قبلی بر دنیای تجارت الکترونیک غالب شد. تخمین زده شده است که بیش از 50 درصد از نرخ فروش در تجارت الکترونیک تا سال 2021 میلادی به این غول خرده فروشی آنلاین اختصاص یابد. اگر که این روال ادامه یابد، قسمت کوچکی از این کیک بزرگ به باقی فروشندگان می‌رسد.
تجارت الکترونیک در حال حاضر در ایالات متحده تنها مسئولیت فروش 10 درصد از اجناس خرده فروشی را بر عهده دارد. جدیدترین گزارشات منتشر شده توسط یک منبع به نام Forrester از این امر حکایت می‌کنند که 71 درصد مصرف کنندگان در ایالات متحده از یک موتور جستجو برای پیدا کردن خدمات، محصولات و برندهای جدید استفاده می‌کنند. اگر که در این جستجوها رتبه‌ای نداشته باشید، از رقابت در دنیای تجارت خارج می‌شوید.
به بیان ساده اگر می‌خواهید به طور آنلاین با غول‌هایی مانند آمازون، وال مارت و سایر برندهای مشابه رقابت کنید، باید در سئو برنده شوید.
چنین رقابتی شاید در نگاه اول شبیه به شکستن شاخ غول با یک اره ساده باشد ولی راه‌ها و ترفندهایی وجود دارد که به شما در رقابت با ارتش بزرگ فروشندگان مورد نظرتان کمک می‌کنند.
سئو بهتر سایت‌های تجارت الکترونیکی این اطمینان را ایجاد می‌کند که محصولاتتان به طور آنلاین کشف شوند و علاوه بر این مصرف کنندگان را در گرفتن بهترین تصمیم در خرید یاری می‌کند و یک ماهیت با ارزش را برای به اشتراک گذاری با دوستانشان در اختیار آن‌ها می‌گذارد.

زمان و مکان مناسب

در کل دوره زندگی یک مصرف کننده، از کشف یک محصول گرفته تا تصمیم گیری در مورد خرید این محصول و پایبندی و نگه داری آن، جستجوی آنلاین نقش یک عنصر بسیار مهم را بازی می‌کند.
در دنیایی که جستجو نقش یک پادشاه را دارد، سایت‌های خرده فروشی ملکه محسوب می‌شوند. اگر که یک خرده فروش آنلاین در دنیای تجارت الکترونیک هستید، باید کارهایی بیشتر از بهینه سازی ساییتان را انجام دهید. نمی‌توانید خیلی ساده رتبه بندی خود و محصولات، شرایط خدمات دهی و برندتان را در موتورهای جستجو نادیده بگیرید.
در جستجوهای جهانی گوگل حرف اول را می‌زند و سپس باقی موتورهای جستجو ایفای نقش می‌کنند. به عنوان یک فروشنده لازم است بدانید که باید چه کارهایی را انجام دهید تا ابتدا و بیشتر توسط گوگل کشف شوید.
حتی زمانی که در نهایت خرید آنلاین صورت نمی‌گیرد، 65 درصد از مصرف کنندگان قبل از گرفتن تصمیمات نهایی در مورد خریدشان در فروشگاه‌های سنتی به طور آنلاین در مورد کالای مورد نظرشان جستجو می‌کنند. به این فرآیند ROBO (به معنی جستجوی آنلاین، خرید آفلاین) گفته می‌شود.
اگر که در کار فروش تجهیزات الکترونیکی، خودرو، لباس و ابزار هستید، حتی در صورتی که نهایتا 90 درصد اوقات خرید در مکان خرده فروشی انجام شود، فرآیندهای آنلاین مرتبط با کشف و در نظرگیری محصول در کار شما مهم هستند.
اگر که مدت کوتاهی محصولاتی را به طور آنلاین عرضه کرده باشید، مزیت‌های قرار داشتن در صفحه اول نتایج جستجوی گوگل را می‌دانید.
نرخ کلیک کردن بر روی نتایج اصلی پیدا شده توسط گوگل بیش از 20 درصد است، اما نرخ نادیده گرفته شدن محصولاتی که در صفحات غیر از صفحه اول قرار دارند، 1.5 درصد است. مهم نیست که با یک رایانه خانگی در فضای مجازی جستجو می‌کنید یا یک گوشی همراه، مسئله مهمی که باید مد نظر قرار گرفته شود این است که هر قدر که شما از صفحه اول نتایج جستجو بیشتر فاصله بگیرید، رتبه بندی جستجو و نرخ‌های کلیک شدن برای محصولات و سایت شما به میزان بیشتری کاهش می‌یابند.
مشتریان پتانسیلی شما باید برای خرید محصول مورد نظرشان به جایی بروند. اگر این افراد از شما خرید نکنند، به سراغ آمازون یا رقیب شما می‌روند.

خواندن  آموزش کامل فروشگاه ساز ووکامرس (WooCommerce) – قسمت دوم

عبارت‌های کلیدی کلیدهای اصلی شما هستند

قرار داشتن محصول شما در صفحه اول نتایج جستجوی گوگل خوب است ولی تا زمانی که محصولتان در نتیجه جستجوهای مرتبط در این صفحه قرار نگیرد، بودن در صفحه اول سود بسیار زیادی برای شما نخواهد داشت. به همین دلیل شما باید در مورد عبارت‌های کلیدیتان تحقیق کنید.
‌قرار گرفتن در صفحه اول نتایج گوگل بعد از جستجوی یک عبارت رقابتی حس بسیار خوبی را منتقل می‌کند با این حال صفحاتی که رتبه بندی خوبی ندارند باید تحت پوشش یک استراتژی بلند مدت در رابطه با عبارت‌های کلیدی قرار گیرند.
ابتدا شما باید محدودیت‌های عبارت‌های کلیدی کلی را درک کنید.
عبارت‌های کلیدی کلی پتانسیل رقابت بسیار بالایی دارند و علاوه بر این برای رتبه بندی آن‌ها نیز به چند ماه یا حتی بیشتر زمان نیاز است. این احتمال نیز وجود دارد که چنین عبارت‌هایی به شبکه بسیار وسیعی نیاز داشته باشند تا بتوانند مخاطب مورد نظر شما را به طور موثر هدف قرار دهند.
یک ضرب المثل قدیمی می‌گوید: زیبایی در سادگی است؛ این ضرب المثل به سادگی وظیفه عبارت‌های کلیدی دارای پشتوانه تحقیقاتی بلند را نشان می‌دهد.
طبق تحقیقات انجام شده 70 درصد ترافیک جستجو به جستجوهای بلند مدت تعلق دارند.
باید عبارت‌های کلیدی را پیدا کنید که نظر مشتریان ایده آل شما را در جستجو به خود جلب کنند و علاوه بر این رتبه بندی شما را هم ارتقاء دهند. نتیجه این جستجو یک فرآیند برد – برد برای مشتریان و شما به عنوان فروشنده آن محصول است.
اگر نمی‌دانید از چه نقطه‌ای شروع کنید، به اطلاعات رقبایتان در رابطه با عبارت‌های کلیدی رجوع کنید تا به ایده بهتری در مورد این که آن‌ها از چه عبارت‌های کلیدی استفاده می‌کنند، دست یابید.

یک ماشین محتوا نویسی باشید

یکی از بهترین ترفندها برای رتبه بندی عبارت‌های کلیدی مورد نظرتان ساختن یک بلاگ اطلاعاتی است. زمانی که این بلاگ را طراحی کردید، می‌توانید با تحقیق کردن در مورد عبارت‌های کلیدی به منظور قالب بندی موضوعاتی که به طور پیش بینی شده به سوالات مشتریان شما پاسخ می‌دهند، سئو را با آن تلفیق کنید.
مارکوس شریدان با استفاده از این روش به نتایج بسیار خوبی دست یافته است. او به طور مداوم در فضای مجازی حاضر می‌شود تا به سوالات مطرح شده در مورد استخرها پاسخ دهد. این شخص سوالاتی را پاسخ می‌دهد که توسط خریداران پرسیده می‌شوند و شخص دیگری به آن‌ها جواب نمی‌دهد. این راهکار او را به یک ستاره درخشان دیجیتالی در دنیای بازاریابی داخلی تبدیل کرده است.
ارائه پاسخ‌های پیش بینی شده آنلاین به سوالات خریداران مارکوس را که زمانی یک فروشنده استخرهای کوچک بود، در یک مدت کوتاه به صفحه اول نتایج جستجوی گوگل رساند و همچنین به یک تاجر بزرگ در زمینه فروش استخر تبدیل کرد.
مارکوس همچنین با طراحی The Sales Lion سعی دارد که به سایر افراد یاد دهد که چگونه در بالا بردن رتبه سایت خود موفق باشند.
بلاگ‌ها مزایایی بیشتر از ارتقاء رتبه میزان جستجوی سایت را برعهده دارند. نرخ تبدیل وب سایت‌های دارای بازاریابی محتوایی شش برابر بیشتر از نرخ تبدیل سایت‌های فاقد این عنصر هستند.
یک محتوای مناسب مشتریان پتانسیلی شما را تحریک می‌کند که زمان بیشتری با برندتان در ارتباط باشند؛ باید به این افراد کمک کنید که بیشتر از آنچه که فکر می‌کنند به برند شما حس نزدیکی داشته باشند.
70 درصد از مشتریان ترجیح می‌دهند که در مقایسه با پیام رسانی به واسطه یک پست بلاگی با یک برند آشنایی پیدا کنند. با ارائه محتوای بلاگی مرتبط و پایدار به مخاطبتان کمک کنید که بیشتر شما و برندتان را بشناسد.
علاوه بر سایتتان محتوای بلاگی شما هم باید با سئو بهینه سازی شود.
اگر تولید محتوا برای سایت تجارت الکترونیکی شما ظاهری طبیعی ندارد، نگران نباشید. نیازی نیست که در یک حرکت یک استراتژی سئو تمام عیار را طراحی کنید. تنها کافی است که یک راهکار را در این زمینه انتخاب و آن را امتحان کنید.
برای مثال فیلم بگذارید.
به طور متوسط بازدیدکنندگان وب به صفحات فیلم 2.6 برابر بیشتر از صفحات فاقد فیلم نگاه می‌کنند. شرکت‌هایی مانند ThinkGeek نسبت به این امر واقف هستند و برای دستیابی به سئو بهتر از فیلم‌های مختلفی استفاده می‌کنند تا ترافیک جستجو را به سمت وب سایت خود هدایت کنند. چنین سایتی با فیلم‌هایی که به طور متوسط 600,000 بازدید کننده دارند، پتانسیل بسیار بالایی را برای ایجاد ترافیک وب به وجود می‌آورند.

خواندن  آموزش کامل فروشگاه ساز ایزی دیجیتال دانلود (Easy Digital Downloads) یا EDD

سازماندهی شوید

ساختار برای سئو و PPC مهم است. اگر محتوایتان بدون یک ساختار واقعی در سر تا سر وب سایتتان پخش شود، شما در مقابل تلاش‌هایی که برای ارتقاء ترافیک سایت خود کرده‌اید، قرار می‌گیرید.
موتورهای جستجو زمانی که سایت شما را چک می‌کنند، به دنبال ساختار هستند. به بیان ساده می‌توان گفت که مهمترین محتوای شما باید بالای سایتتان قرار گیرد و هر چیز دیگری باید از این زیرساخت اصلی جریان یابد.
استفاده از لینک‌های داخل محتوایی یکی از روش‌های بهینه سازی ساختار سایت و افزایش شانس پیدا شدن آن است.
اضافه سازی لینک به صفحات محصولات و دسته بندی‌ها در پست‌ها تحت تاثیر کشش سئویی بدست آمده از مقالات بلاگی، مخاطبتان را به صفحات محصولات مورد نظرش هدایت می‌کند.
هر مقاله بلندی که در مورد موضوعات مورد نظر مخاطبانتان نوشته‌اید، یک سنگ بنا در ساختار سایتتان برای جذب مشتری است.
لینک دادن به محتوای خودتان را فراموش نکنید. این امر علاوه بر این که به گوگل در شناختن بهتر ساختار سایت شما کمک می‌کند، بازدیدکنندگان را نیز قادر می‌سازد تا راحت‌تر محتوای شما را پیدا و به اشتراک بگذارند. اگر مخاطبتان مجبور باشد که برای پیدا کردن محتوای شما زیاد تلاش کند، دست از جستجو می‌کشد.
ناوبری سایت‌های مرتبط با تجارت الکترونیک نباید بیشتر از سه مرحله باشد. بیشتر شدن این تعداد باعث می‌شود که ناوبری ضعیف سایت میزان فروش شما را کاهش دهد.
این امر در مورد محصولات و بلاگ شما نیز صادق است. هر قدر که از یک بازدیدکننده بخواهید بیشتر در سایتی جستجو کند، احتمال این که آن بازدیدکننده از اعماق سایت خارج نشود بیشتر است. زمانی که می‌خواهید سایت تجارت الکترونیکی خود و منوهای آن را طراحی و مدیریت کنید، سادگی را در نظر بگیرید.
شما باید علاوه بر این که تعداد مراحل ساییتان را به منظور کاهش پیچیدگی آن کم کنید، URLهای آن را نیز ساده نگه دارید.
کاری کنید که URLها با یک نگاه قابل درک باشند. برای مثال از mydomain.com/product-name به جای mydomain.com/category/layer1/layer2/product-name و رشته‌هایی از اعداد و حروف تصادفی استفاده کنید.
و در نهایت این که عبارت‌های کلیدی را هم به URLهای خود اضافه کنید.

چگالی ایجاد کنید

زمانی که درختی در جنگلی سقوط کنید و کسی در اطراف آن نباشد که صدای سقوط آن را بشنود، هیچ کس نسبت به افتادن آن درخت باخبر نمی‌شود. اگر که یک سایت هم در اینترنت وجود داشته باشد و هیچ سایت چگالی شده‌ای به آن لینک نشده باشد، هیچ کس نسبت به آن باخبر نمی‌شود.
لینک‌های بازگشت فونداسیون یک سایت در وب هستند و در گوگل به عنوان یک سیگنال رتبه بندی مهم شناخته می‌شوند.
راهکار دیگری که به شما در ایجاد چگالی آنلاین کمک می‌کند، استفاده از بازاریابی تاثیر گذار است. این راهکار نه تنها به فروشگاه شما اعتبار می‌دهد، بلکه وسعت شما را بیشتر و ROI بهتری را ایجاد می‌کند.
Bigelow Tea یک پشتیبان را برای عوامل تاثیر گذار در بازار ایجاد کرده است تا ترافیک بلاگ و فروش آنلاین آن‌ها را افزایش دهد.
به کمک یک کمپین تاثیر گذار این عوامل با 32,000 بلاگ ارتباط یافتند و فروش آن‌ها نیز به میزان 18.5 درصد افزایش یافته است.

خواندن  آموزش نصب وردپرس بر روی دایرکت ادمین

استفاده از HTTPS

گوگل در سال 2014 اعلام کرد که از HTTPS به عنوان یک سیگنال رتبه بندی استفاده می‌کند. این عنصر چند موج ضربه‌ای را در مجمع نویسندگان وب ارسال می‌کند. HTTPS مالکان و طراحان سایت را در اختیار دارد به این معنی که زمانی که پلت فرم هاستینگ شما با یک گواهی SSL معتبر ایمن سازی نشده باشد، این پلت فرم در نتایج گوگل جریمه می‌شود.
اگر این جریمه هم کافی نباشد، کروم به کاربران هشدار می‌دهد که سایت‌های بدون پروتکل HTTPS که اطلاعات ورودی حساسی مانند اطلاعات کارت‌های اعتباری و رمزهای مختلف را از کاربران طلب می‌کنند، ناامن هستند.
گوگل اخیرا گفته است که به خریداران در مورد هر سایتی که هنوز از HTTP استفاده می‌کند، هشدار می‌دهد. این هشدار یک پرچم قرمز بزرگ برای مشتریان پتانسیلی است و می‌تواند نرخ تبدیل شما را به میزان زیادی کاهش دهد.
هم اکنون در حدود 50 درصد از 10,000 سایت برتر جهان از HTTPS می‌کنند.
خرده فروشانی که در صنعت تجارت الکترونیک هستند، باید هم اکنون به دلایل امنیتی در سایت‌های خود از SSL استفاده کنند و این اطمینان را در مشتریان پتانسیلی خود ایجاد کنند که با یک سایت امن و مالک سایت مطمئن در ارتباط هستند.
بیشتر فروشگاه‌های بزرگ مانند Shopify و Bigcommerce هم اکنون به همراه همه طرح‌های خود گواهی‌های SSL رایگان را ارائه می‌کنند با این حال در صورتی که خودتان مسئولیت هاستینگ را بر عهده دارید، باید از این مانع هم به تنهایی عبور کنید.
بسیاری از سرویس‌های هاستینگ مانند Kinsta به طور مستقیم با Let’s Encrypt یکپارچه هستند. Let’s Encrypt رمزگذاری رایگان را در اختیار شما می‌گذارد. اگر که با این دسته از سرویس‌های ارائه کننده هاستینگ کار نمی‌کنید، با شرکت ارائه کننده هاستینگ خود برای کسب دستورالعمل‌های لازم تماس بگیرید.

سرعت سایت خود را افزایش دهید

عملکرد سایت یک پارامتر ارزیابی مهم برای سئو هر سایت است.
اگر که سرعت بارگذاری سایت شما آهسته باشد، مشتریان پتانسیلی قبل از این که محصولات یا خدماتتان را ببینند، سایت شما را ترک می‌کنند.
گوگل گفته است که از ماه ژوئیه 2018 سرعت صفحه به عنوان یک عامل رتبه بندی در جستجوهای انجام شده با وسایل قابل حمل در نظر گرفته می‌شود.
سرعت مهم است.
جای تعجبی ندارد. ارائه مزایا در قالب بهبود تجربه برای کاربران متحرک نسبت به سرمایه گذاری سود بهتری دارد. این امر باعث افزایش فروش و نرخ تبدیل نیز می‌شود.
تست کردن سرعت سایت ساده است. شما می‌توانید با استفاده از ابزاری رایگان مانند Page Speed Insights عملکرد دستگاه قابل حمل و صفحات وب خود را بسنجید.
سایت‌هایی مانند Shopify به طور وابسته با معیارهای مرتبط با سرعت سر و کار دارند و نتیجه این ارتباط را هم دریافت می‌کنند. سرعت فعال بودن Shopify Pay معادل 99.8 درصد است و سرعت بررسی این سایت نیز نسبت به سرعت بررسی رقبایش 40 درصد بیشتر است. این امر افزایش 18 درصدی فروش محصولات این شرکت را به دنبال داشته است.
سریع شوید، سایت خود را تست کنید و سریع بمانید.
سئو خوب اختیاری نیست.
میزان تلاش شما در ارتباط با سئو برای بهینه سازی سایت تجارتی الکترونیکیان باعث افزایش فروش و کشف شدن بهتر محصولات، برند و خدماتتان می‌شود. دلیل این که رقبایتان در جستجوی گوگل در رتبه بالاتری نسبت به شما قرار دارند این است که اقداماتی بیشتر از 7 اقدام فوق را در نظر گرفته‌اند.
شما می‌خواهید برتری داشته باشید ولی غول‌های خرده فروشی به سادگی این فرصت را در اختیار شما یا سایر رقبایشان نمی‌گذارند. برای بهبود رتبه بندی خود باید زمان و انرژی صرف کنید.
هنوز قسمت بزرگی از کیک خرده فروشی برای خرده فروشان آنلاینی که زمان خود را به جستجو در مورد عبارت‌های کلیدی، ایجاد محتوای گیرا و سودمند و بهینه سازی عملکرد و ظاهر سایت خود اختصاص می‌دهند، باقی مانده است. دلیلی را به مشتریان خود برای بازدید مجدد از سایتتان و خرید محصولات بیشتر بدهید.

خدمات توسعه کسب و کار