50 درصد تخفیفقالب فوق العاده جذاب و حرفه ای طرحی نو (شبیه سایت پروان وب)کد تخفیف : parvanweb50×

سبد خریدتان خالی است.
معرفی بخش دیدگاه ها در داشبورد وردپرس
چکیده این پست برای حذف چکیده ضربه بزنید

در این مطلب با ما همراه شوید تا آموزش کامل و گام به گام کار با بخش دیدگاه ها و مدیریت آن را به صورت کامل توضیح دهیم.

5/5 - (1 امتیاز)

گام هشتم: معرفی بخش دیدگاه ها در داشبورد وردپرس – کسب درآمد میلیونی از محتوای دیجیتال

پل ارتباطی بین مدیریت و نویسندگان یک وبسایت با کاربران و بازدید کنندگان آن،درج نظرات و مطالعه آن توسط مدیر وبسایت و نویسندگان آن است.پس مدیریت دیدگاه ها برای یک وبسایت وردپرسی کاری اساسی و مهم به شمار می رود. زیرا ارتباط تاثیر گذاری با میزان کیفیت و آگاهی از نیاز های کاربران برای درج مطالب را در اختیار تولید کنندگان محتوا می گذارد.

بنابراین امروز برای شما چگونگی مدیریت دیدگاه ها را در قسمت منوی داشبورد (پیشخوان) وردپرسی شما در اختیارتان قرار خواهیم داد.

معرفی کلی و تنظیمات بخش دیدگاه ها در منوی داشبورد وردپرس

معمول ترین شیوه ای که جهت درج دیدگاه ها استفاده می شود این است که زیر مطلب شما توسط کد هایی از پیش تعیین شده باکسی جهت ارائه نظرات برای کاربران به نمایش گذاشته می شود. و کاربران با استفاده از این باکس، نظرات خود را اعلام می کنند.

1 introducing comments section in the wordpress dashboard - معرفی بخش دیدگاه ها در داشبورد وردپرس

این نظرات در داشبورد وردپرس دیدگاه‌ها توسط عدد قرمز رنگی که حکم یک اطلاعیه را دارد به شما گوشزد می کند که نظری جدید درج شده و در انتظار تایید است. شما هم با مراجعه به بخش دیدگاه ها نظر کاربر را مطالعه کرده و سپس تایید می کنید. اینگونه، دیدگاه مورد نظر در زیر پست یا مطلب درج شده و برای کاربران به نمایش در می آید.

2 introducing comments section in the wordpress dashboard - معرفی بخش دیدگاه ها در داشبورد وردپرس

3 introducing comments section in the wordpress dashboard - معرفی بخش دیدگاه ها در داشبورد وردپرس

پس معمول ترین شیوه ارائه نظر و تایید از جانب شماست اما این تنها روش نیست و شما می توانید تنظیمات را سفارش سازی کنید.

برای تنظیمات سفارشی سازی بخش دیدگاه های مطالب به بخش تنظیمات گفت و گو مراجعه کنید. در این قسمت گزینه های متعددی جهت تغییر تنظیمات دیدگاه ها مشاهده می کنید. این تنظیمات می توانند دسترسی و شیوه ارتباط با کاربران را برای شما آسان تر کنند.

4 introducing comments section in the wordpress dashboard - معرفی بخش دیدگاه ها در داشبورد وردپرس

برای پیدا کردن آنچه در شیوه انتشار دیدگاه ها می خواهید گزینه های موجود در این صفحه را مطالعه فرمایید. از طریق این تنظیمات می توانید نظرات را محدود کنید، از اسپم جلوگیری کنید، و یا حتی کاربران را به ارسال دیدگاه تشویق کنید.

 1. گزینه های پیش فرض نوشته
خواندن  معرفی کامل بخش برگه ها در داشبورد وردپرس

این گزینه در همان بخش تنظیمات گفت و گو است. با فعال کردن هر کدام از این تیک ها یک ویژگی اعمال یا حذف می شود. تیک اول این گزینه که نوشته شده است (کوشش برای آگاه کردن همه وبگاه هایی که در این نوشته پیوند دارند) سبب آگاهی و ارائه اطلاعیه ای به وبلاگ هایی می شود که در مطالب خود به کار برده اید. گزینه بعدی (اجازه دادن به دیگر سایت ها برای فرستادن بازتاب مطلب تازه) معکوس گزینه قبلی است و در واقع شما به وبسایت های دیگر اجازه می دهید.

و گزینه آخر (اجازه ارسال نظرات برای مطالب جدید) با فعال کردن یا غیر فعال کردن تیک آن، اجازه ارسال نظر یا عدم ارسال آن را می دهید.

5 introducing comments section in the wordpress dashboard - معرفی بخش دیدگاه ها در داشبورد وردپرس

 1. دیگر تنظیمات دیدگاه ها

این بخش بیشتر قوانینی برای کابران ایجاد می کند تا از ارسال نظرات هرز جلوگیری کند. با انتخاب تیک های مختلف قوانین متفاوتی ایجاد می شود. گزینه اول از کاربران ایمیل و نام آن ها را می خواهد هر چند که اینکار می تواند باز هم خیلی از نطرات اسپم (هرزنامه) جلوگیری نکند زیرا می توانند از نام جعلی یا ایمیل جعلی استفاده کنند اما معمولا اکثر وبسایت ها این گزینه را فعال می کنند تا نظراتشان حامل هویت باشد.

گزینه بعدی (کاربران باید نام نویسی کرده باشند تا دیدگاهشان ثبت شود) این گزینه همانطور که از نامش پیداست سبب می شود تا باکسی جهت ثبت نام کاربران ایجاد شود و فقط اعضا بتوانند نظراتشان را ارسال نمایند.

گزینه سوم به طور خودکار با وارد کردن تعداد روز به صورت عددی باعث می شود که مثلا نوشته هایی که بیش از سه روز از تاریخ انتشارشان بگذرد ارسال دیدگاه برای آن ها غیر فعال شود که این کار از ارسال دیدگاه برای مطالب قدیمی تر به مرور زمان جلوگیری کرده و مدیریت دیدگاه ها را آسان تر می نماید.

گزینه چهارم با ریپلای کردن کامنت ها (دیدگاه) سر و کار دارد مثلا زمانی کاربری نظری ارسال نماید و شخصی دیگر بخواهد آن را پاسخ دهد بیش از 5 دیدگاه را می توانید غیر فعال کنید. که این کار نقش بسزایی در جلوگیری از ارسال اسپمینگ دارد هر چند که رشته پاسخ به دیدگاه ها در کاربران را ممکن است کوتاه نماید.

خواندن  معرفی بخش رسانه‌ ها در داشبورد وردپرس

گزینه آخر ارتباطی با شیوه ارسال نظرات ندارد و بیشتر در انجمن ها و نظم دادن به دیدگاه ها کاربردی است. که شما تعداد دیدگاه هایی که در صفحاتشان نشان داده می شود را مشخص کرده و نشان دادن صفحه مورد نظر دیدگاه هایتان به صورت پیش فرض هم تعیین می کنید. برای مثال اگر برای یک مطلب 100 کامنت گذاشته شود شما می توانید تنظیم کنید که 5 صفحه 20 تایی از کامنت ها نمایش داده شود و صفحه آخر به صورت پیش فرض در صفحه مطلب مذکور نمایش داده شود.

6 introducing comments section in the wordpress dashboard - معرفی بخش دیدگاه ها در داشبورد وردپرس

 1. برایم نامه بفرستید هرگاه

یا تیک زدن دو گزینه موجود آن برایتان در صورت ارسال مطلب ایمیل ارسال خواهد شد تا شما را مطلع کند.

7 introducing comments section in the wordpress dashboard - معرفی بخش دیدگاه ها در داشبورد وردپرس

 1. پیش از آنکه دیدگاهی نمایان شود

با زدن تیک اول تمامی دیدگاه ها باید به صورت دستی تایید شوند اما اگر تیک دوم را بزنید سبب می شود تا کاربری که یکبار آن را تایید کردید نظرش بدون نیاز به تایید مجدد نمایان شود.

8 introducing comments section in the wordpress dashboard - معرفی بخش دیدگاه ها در داشبورد وردپرس

صفحه اصلی دیدگاه و معرفی آن

برای ورود به این صفحه در منوی داشبورد به بخش دیدگاه ها مراجعه کنید در صفحه دیدگاهی که نیاز به تایید دارند و به رنگ صورتی و دیدگاه هایی که تایید شده اند به رنگ سفید هستند در بالای صفحه تنظیماتی جهت تعداد نمایش دیدگاه ها در هر صفحه این بخش وجود دارد که در صورت زیاد بودن تعداد دیدگاه هایتان تعداد دیدگاه های موجود در هر صفحه را افزایش دهید.

9 introducing comments section in the wordpress dashboard - معرفی بخش دیدگاه ها در داشبورد وردپرس

گزینه های دیگر تنظیمات بالای صفحه مربوط به نمایش تاریخ و گونه ارسال آن است مثلا در صورت فعال کردن تیک (پاسخ به) نمایش داده خواهد شد که دیدگاه در پاسخ دیدگاه دیگری ارسال شده است.

همچنین در بالای صفحه فیلتر های جهت دسته بندی کامنت ها وجود دارد که می توانید بر اساس آن کامنت ها را مشاهده کنید. مثلا می توانید با تنظیم منوی کشویی بالای صفحه فقط کامنت های در انتظار تایید را مشاهده کنید.

خواندن  کسب درآمد از محتوای دیجیتال

11 introducing comments section in the wordpress dashboard - معرفی بخش دیدگاه ها در داشبورد وردپرس

شناخت قسمت های مختلف مربوط به یک کامنت

 1. آواتار (تصویر) کاربر
 2. نام کاربر
 3. آدرس یو آر ال (URL) وبسایتی که کاربر نظر ارسال کرده
 4. ایمیل کاربر
 5. آی پی (IP) آدرس کاربر
 6. زمان و تاریخ ارسال دیدگاه
 7. متن کامنت
 8. تنظیمات مربوط به دیدگاه که آیا دیدگاه به طور کلی پذیرفته شود یا خیر و یا به زباله دان انتقال یابد یا یک کامنت جفنگ تقلی شود و.....
 9. نام مطلبی که نظر به روی آن اعمال شده است
 10. دیدگاه کسانی که کامنت را دیده اند.

تنظیمات مربوط به هر کامنت چگونه است؟

زمانی که به یک کامنت تایید نشده و در انتظار بررسی می رسید گزینه هایی وجود دارد که به ترتیب از راست به چپ: پذیرفتن، پاسخ، ویرایش سریع، ویرایش، جفنگ، انتقال به زباله دان هستند.

 1. پذیرفتن

با انتخاب این گزینه کامنت انتشار یافته و پذیرفته می شود.

 1. پاسخ

با انتخاب این گزینه باکسی جهت پاسخ به کامنت کاربر برای شما ایجاد می شود

 1. ویرایش سریع

باکسی جهت ویرایش سریع کامنت ایجاد می شود که می توانید متن آن را ویرایش کنید.

 1. ویرایش

به صفحه ی جدیدی جهت ویرایش کلی تر دیدگاه منتقل می شوید.

 1. جفنگ

زمانی که دیدگاهی حاوی آدرس پیوند یا URL است می توانید آن را جفنگ تلقی کنید.

 1. انتقال به زباله دان

دیدگاه به زباله دان منتقل می شود و شما می توانید در صورت لزوم آن را از زباله دان خارج کرده و بازگردانید.

12 introducing comments section in the wordpress dashboard - معرفی بخش دیدگاه ها در داشبورد وردپرس

نکته: زباله دان و جفنگ متفاوت هستند و جفنگ مخصوص دیدگاه های حاوی لینک می باشد اما زباله دان را برای کامنت ها و دیدگاه هایی حاوی کلمات نامناسب و متنی که حاوی پیامی غیر اخلاقی است استفاده می شود.

در نوار ابزار بالای صفحه می توانید برای هر نوشته در هنگام نگارش با برداشتن یا زدن تیک گفت و گو ارسال دیدگاه را برای آن فعال یا غیر فعال کنید.

13 introducing comments section in the wordpress dashboard - معرفی بخش دیدگاه ها در داشبورد وردپرس

امیدوارم این مطلب برایتان کاربردی بوده باشد با ما در دیگر مطالب آموزشی همراه باشید.

گام قبلی : هفتم

گام بعدی : نهم