50 درصد تخفیفقالب فوق العاده جذاب و حرفه ای طرحی نو (شبیه سایت پروان وب)کد تخفیف : parvanweb50×

سبد خریدتان خالی است.
معرفی بخش رسانه‌ ها در داشبورد وردپرس
چکیده این پست برای حذف چکیده ضربه بزنید

اگر در زمینه‌ی وردپرس مبتدی هستید و چندان اطلاعاتی از رسانه در وردپرس ندارید و نمی‌دانید چگونه عکس‌ها، فایل‌ها و ویدیوها و مواردی از این دست را در وردپرس به کار بگیرید و مدیریت کنید این مطلب می‌تواند برای شما بسیار مناسب باشد.

4/5 - (2 امتیاز)

گام ششم: معرفی بخش رسانه‌ ها در داشبورد وردپرس – کسب درآمد میلیونی از محتوای دیجیتال

رسانه در وردپرس صرفا ابزاری برای نگهداری عکس‌ها و سایر فایل‌های شما نیست، می‌توانید آن‌ها را در فرمتی مناسب در وبسایت خود قرار دهید و از این بابت نگرانی نداشته باشید.

دقیقا همانگونه که یک متن را در وردپرس ویرایش می‌کنید باید بتوانید یه همین شکل عکس‌ها و سایر رسانه‌ها را نیز ابتدا نامگذاری و ویرایش کنید و سپس آپلود کنید.

کتابخانه‌ی رسانه

برای دستیابی به کتابخانه باید گزینه‌ی رسانه را از سایدبار مربوط به کتابخانه کلیک کنید تا صفحه‌ی مورد نظر شما باز شود و عکس‌ها و آیتم‌هایی که قبلا روی وبسایت خود آپلود کرده‌اید را مشاهده کنید. شما می‌توانید فایل‌های پی‌دی‌اف و عکس‌های گرافیکی، فایل‌های صوتی و فایل‌های ویدیویی و مواردی از این دست را در این قسمت مشاهده کنید.

1 introducing media section in wordpress dashboard - معرفی بخش رسانه‌ ها در داشبورد وردپرس

2 introducing media section in wordpress dashboard - معرفی بخش رسانه‌ ها در داشبورد وردپرس

برای انتخاب نحوه‌ی نمایش این تصاویر باید در قسمت بالایی سایت و از منوی کاربری باید حالت‌های مختلف جدولی و ترتیب‌بندی آن از نظر تاریخ و یا نوع فایل‌ها را مشخص کنید.

3 introducing media section in wordpress dashboard - معرفی بخش رسانه‌ ها در داشبورد وردپرس

در حالت فهرست‌وار با کلیک بر روی هر فایل اطلاعات و پیش‌نمایش مربوط به آن در کنار صفحه ظاهر می‌شود که امکان ویرایش آن‌ها نیز در اکثر مواقع وجود دارد.

در این قسمت می‌توانید اطلاعات مربوط به فایل‌ها و عکس‌های خود را به طور کامل ویرایش کنید، اگر روی قسمت نمایش صفحه‌ی پیوست کلیک کنید فایل‌های شما به ترتیبی که در پست‌های مختلف از آن‌ها استفاده کرده‌اید نمایش داده می‌شوند. با کلیک بر روی گزینه‌ی ویرایش، گزینه‌های بیشتری برای کار کردن با این صفحه در اختیار شما قرار می‌گیرد.

خواندن  تفاوت سی پنل و دایرکت ادمین در چیست؟

4 introducing media section in wordpress dashboard - معرفی بخش رسانه‌ ها در داشبورد وردپرس

اگر می‌خواهید یک رسانه را حذف کنید کافی است پس از کلیک بر روی آن روی دکمه‌ی پاک کردن‌ برای همیشه کلیک کنید. اگر می‌خواهید تعداد زیادی را با هم حذف کنید باید انتخاب دسته‌جمعی را فعال کنید و سپس فایل‌های موردنظر را انتخاب کنید و گزینه‌ی انتخاب همه را بزنید.

5 introducing media section in wordpress dashboard - معرفی بخش رسانه‌ ها در داشبورد وردپرس

اگر فایلی که مشاهده می‌کنید یک عکس است گزینه‌هایی برای ویرایش عکس نیز وجود دارد و می‌توانید با کلیک بر روی ویرایش تصویر به ویرایشگر عکس وارد شده و حجم و سایز آن‌ را تغییر دهید.

6 introducing media section in wordpress dashboard - معرفی بخش رسانه‌ ها در داشبورد وردپرس

اضافه کردن یک رسانه

برای آپلود فایل‌های جدید نظیر عکس و فیلم کافی است در منوی کاربری قسمت رسانه‌ها و ساید بار آن روی قسمت افزودن کلیک کنید. این کار به شما امکان می‌دهد همزمان چند فایل متفاوت را آپلود کنید. شما می‌توانید فایل‌های مورد نظر را با درگ اند درآپ نیز به رسانه اضافه کنید. روش دیگر کلیک روی گزینش پرونده‌ها می‌باشد که یک منوی جدید برای شما باز می‌کند و می‌توانید فایل ‌های موردنظر را از داخل کامپیوتر خود روی قسمت رسانه آپلود کنید.

7 introducing media section in wordpress dashboard - معرفی بخش رسانه‌ ها در داشبورد وردپرس

وقتی تصویر موردنظر را آپلود کردید یک منوی پیشرفت در قسمت پایین ظاهر می‌شود و پس از پایان آن فایل انتخابی شما وارد قسمت رسانه می‌شود و می‌توانید با کلیک بر روی ویرایش تصویر کارهای موردنظر را روی آن انجام دهید.

8 introducing media section in wordpress dashboard - معرفی بخش رسانه‌ ها در داشبورد وردپرس

نکته: اگر مرورگر شما در آپلود فایل‌های چندگانه مشکل داشت بهتر است از یک ورژن قدیمی سازگار استفاده کنید.

ویرایشگر تصویر

برای دسترسی به ویرایشگر تصویر کافیست بر روی تصویر در کتابخانه زده و بر روی دکمه ویرایش تصویر کلیک کنید تا مرورگر شما را به این قسمت ببرد.

خواندن  آموزش نصب وردپرس بر روی دایرکت ادمین

9 introducing media section in wordpress dashboard - معرفی بخش رسانه‌ ها در داشبورد وردپرس

10 introducing media section in wordpress dashboard - معرفی بخش رسانه‌ ها در داشبورد وردپرس

دکمه‌های ویرایشی عموما بالای تصویر وجود دارند و می‌توانید از آن‌ها برای ویرایش تصویر استفاده کنید. می‌توانید تصویر را بچرخانید و یا برعکس کنید و عملیات بازگردانی و بازانجام نیز برای تمام فعالیت‌های شما در نظر گرفته می‌شود.

اگر می‌خواهید یک تصویر را برش دهید می‌توانید به سادگی روی عکس کلیک کنید و آن را داخل قسمت تعبیه شده برای برش تصویر قرار دهید. و سپس با انتخاب قاب‌بُری عکس موردنظر را برش دهید. آیکن قاب‌بُری هم در منوی کناری آن موجود می‌باشد. فراموش نکنید که در هر مرحله باید ذخیره را بزنید تا تغییرات انجام شده اعمال شوند.

همچنین یک منوی راهنما هنگام برش دادن تصویر برای شما ظاهر می‌شود که می‌توانید نسبت ابعاد تصاویر را در آن مشخص کنید و تصویر خود را متناسب با آن تغییر اندازه دهید. می‌توانید اندازه‌های دلخواه خود را نیز وارد کنید تا با نسبت ابعاد دلخواه شما تصویر برش داده شود. می‌تواند با کلیک بر روی گزینه‌ی مقیاس این تغییرات را اعمال کنید.

11 introducing media section in wordpress dashboard - معرفی بخش رسانه‌ ها در داشبورد وردپرس

در هر مرحله از انجام این کارها می‌توانید با کلیک بر روی بازیابی تصویر‌ عملیات انجام شده را به حالت اولیه برگردانید و تمام تغییراتی که اعمال کردید را نادیده بگیرید.

12 introducing media section in wordpress dashboard - معرفی بخش رسانه‌ ها در داشبورد وردپرس

تلنگر

دقت داشته باشید که استفاده از رسانه‌ها ممکن است باعث بروز برخی مشکلات قانونی در وبسایت شما شود. پس باید به قوانین کپی رایت دقت داشته باشید و از عکس مختص به خود استفاده کنید، همچنین روش‌های زیادی برای پیدا کردن عکس‌های مناسب وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید.
حالا به راحتی می‌توانید از منوی رسانه‌ها و کتابخانه‌های آن استفاده کنید.

خواندن  آموزش نصب وردپرس از طریق فایل زیلا

گام قبلی : پنجم

گام بعدی : هفتم