50 درصد تخفیفقالب فوق العاده جذاب و حرفه ای طرحی نو (شبیه سایت پروان وب)کد تخفیف : parvanweb50×

سبد خریدتان خالی است.
معرفی کامل بخش برگه ها در داشبورد وردپرس
چکیده این پست برای حذف چکیده ضربه بزنید

در این مطلب با ما همراه شوید تا آموزش کامل و گام به گام کار با بخش برگه ها و مدیریت و ایجاد برگه جدید را به صورت کامل توضیح دهیم.

5/5 - (1 امتیاز)

گام هفتم: معرفی کامل بخش برگه ها در داشبورد وردپرس – کسب درآمد میلیونی از محتوای دیجیتال

در جلسات قبل به طور مفصل درباره بخش دیدگاه ها و نوشته ها و معرفی اجمالی پیشخوان و... صحبت کرده ایم. امروز می خواهیم درباره برگه ها که تشابهاتی به نوشته ها دارند به طور کامل صحبت کنیم و ببینیم تفاوت آن ها علاوه بر شباهتشان چیست؟

تفاوت و شباهت برگه ها و نوشته ها

برگه ها تشکیل دهنده صفحاتی ثابت در یک سایت هستند.به طور مثال صفحات تماس با ما نمایش منو ها و دسته بندی ها در یک صفحه جدا، صفحاتی که در واقع موضوعات آن ها ثابت است و نیازی به بروزرسانی مداوم ندارد را برگه می نامند (برگه همان صفحه است). اما نوشته ها ثابت و بدون تغییر نیستند و نیاز به بروزرسانی مداوم دارند و همچنین محدودیت آن ها همانند برگه ها چندان فشرده نیست. اما طریقه ایجاد نوشته و برگه تشابهات زیادی دارد.

نمونه ای از برگه های (صفحات) وبسایت پی سی کد را مشاهده می کنید:

وبلاگ پی سی کد

ورود به پنل کاربری پی سی کد

تماس با ما پی سی کد

برگه ها و مدیریت آن ها

برای ایجاد برگه ها و مدیریت آن ها در منوی داشبورد (پیشخوان) سمت راست وردپرس خود به بخش برگه ها مراجعه کنید. پس از کلیک، دو گزینه‌ی افزودن برگه و همه برگه ها برایتان باز میشود.

1 introducing the pags section on the wordpress dashboard - معرفی کامل بخش برگه ها در داشبورد وردپرس

کار با گزینه همه برگه ها

با مراجعه به همه برگه ها، شما وارد صفحه ای می شوید که تمامی برگه های موجود و برگه هایی که خواهید ساخت، در لیستی مشابه لیست همه نوشته ها به نمایش در می آید. زمانی که نشانگر موس خود را روی هر یک از برگه ها ببرید گزینه هایی جهت ویرایش و حذف آن برگه برایتان نمایان می شود. گزینه هایی که جهت مدیریت برگه ها در قسمت همه برگه ها در دسترس است، شامل امکانات ویرایش سریع، ویرایش، انتقال به زباله دان و همچنین نمایش برای اینکه چگونگی نمایان شدن برگه های خود را مشاهده کرده و در صورت عدم رضایت آن ها ویرایش و حذف کنید.

خواندن  وردپرس چیست؟

2 introducing the pags section on the wordpress dashboard - معرفی کامل بخش برگه ها در داشبورد وردپرس

از نام ویرایش و ویرایش سریع پیداست که برای چه کاری استفاده می شوند. با انتخاب گزینه ویرایش برای تصحیح برگه خود وارد صفحه دیگری می شوید که مختص این کار است اما ویرایش سریع در همان صفحه ای که هستید یک مجموعه ویرایشی در اختیارتان قرار می دهد که فقط شامل گزینه های ضروری ویرایشگر است.

3 introducing the pags section on the wordpress dashboard - معرفی کامل بخش برگه ها در داشبورد وردپرس

4 introducing the pags section on the wordpress dashboard - معرفی کامل بخش برگه ها در داشبورد وردپرس

از نام زباله دان پیداست که جهت حذف صفحات به کار برده می شود. اما طبق نکته ای که قبلا در مطلب "معرفی کامل بخش نوشته ها در وردپرس" گفته شد. نوشته، دیدگاه و همینطور برگه ها در صورت انتقال به زباله دان امکان بازگشت دارند و اگر بخواهید برای همیشه آن ها را حذف نمایید باید به بالای صفحه، همه نوشته ها-> زباله دان مراجعه کنید و در آن جا با انتخاب برگه و یا ... خود گزینه پاک کردن برای همیشه را انتخاب نمایید.

5 introducing the pags section on the wordpress dashboard - معرفی کامل بخش برگه ها در داشبورد وردپرس

کار با گزینه افزودن برگه

برای شروع به بخش برگه ها، گزینه افزودن برگه مراجعه کنید تا صفحه مربوط به ایجاد برگه جدید برایتان باز شود. با ورود به این صفحه در نگاه اول متوجه تشابه صفحه ایجاد نوشته و برگه خواهید شد که همین موضوع کمک می کند تا بسیاری از گزینه های ایجاد برگه که همانند نوشته ها کار می کند را بشناسید.

اولین چیزی که در بالای صفحه دیده می شود عنوان برگه شماست. برای مثال اگر بخواهید برگه ای جهت ارائه خدمات وبساییتان یا بیزینس خود را ارائه دهید، در بخش عنوان برگه باید کلمه "خدمات" را بنویسید

حال در کادر مربوط به وارد کردن اطلاعات صفحه (همان برگه)، اطلاعاتی که می خواهید را وارد می کنید و در صورت لزوم همانند نوشته ها، از قسمت پیوند یکتا می توانید پیوند برگه یا همان لینکش را تغییر دهید (برای مثال ایمیل یا هر چه مد نظرتان است هم می توانید لینک بدهید تا با کلیک به روی آن وارد آدرس دیگری بشوند).

خواندن  تفاوت سی پنل و دایرکت ادمین در چیست؟

پس از اعمال تغییرات مربوطه اگر قصد شما تنها ایجاد صفحه خاصی بوده و دیگر نیاز به انتخاب صفحه مادر و... ندارید می توانید با انتخاب گزینه انتشار همین جا کار را تمام کنید اما اگر نیاز دارید که برگه مادر و چیدمان برگه شما نیز اختصاصی باشد در ادامه توضیحات مربوط به باکس صفحات برگه ها ارائه می شود.

6 introducing the pags section on the wordpress dashboard - معرفی کامل بخش برگه ها در داشبورد وردپرس

خب در این باکس ما گزینه ای جهت انتخاب برگه مادر داریم. اگر برگه ای قبلا به عنوان زیر مجموعه ی برگه ی دیگری انتخاب نشده باشد و یا به طور پیش فرض موجود باشد در دسته برگه های مادر قادر خواهید بود آن را به عنوان برگه اصلی انتخاب کرده و برگه فعلی که در حال ایجاد آن هستید را به عنوان زیر مجموعه برگه مادر انتخاب کنید. با این کار در ادامه ی لینک برگه مادر، لینک برگه فعلی شما ایجاد می شود و مشخص می شود که این دو برگه باهم ارتباط داشته و یکی زیر مجموعه دیگری است.

مثال: برگه خدمات، با پسوند لینک services/ ایجاد شده حال اگر بخواهیم صفحه ای مادر با عنوان خدمات ویژه با نام special_services ایجاد کنیم پسوند لینک سایت ما به صورت special_services/services/ ایجاد می شود.

7 introducing the pags section on the wordpress dashboard - معرفی کامل بخش برگه ها در داشبورد وردپرس

اگر به قسمت همه برگه ها نیز مراجعه کنید مشاهده خواهید کرد زیر مجموعه برگه های مادر، با خط تیره قبل از عنوان خود مشخص شده و نشانه گذاری شده اند که زیر مجموعه هستند.

بخش چیدمان که در کادر صفحات برگه هستند، برای نوع چیدمان و ترتیب برگه های ایجاد شده شما تببین شده اند. به این صورت که اگر چیدمان پیش فرض حروف الفبایی آن هارا، به چیدمان عددی تغییر دهید برگه های شما به صورت عددی مرتب می شوند.

خواندن  محصولات دیجیتالی و فروشگاه های دیجیتالی چه هستند؟

قالب برگه ها چگونه قابل تغییر است؟

این ویژگی همگانی نیست و وابسته به نوع قالب فعال وبسایت شماست. اگر وبسایت شما دارای ویژگی صفحه سازی (برگه سازی) باشد قادر خواهید بود برگه جدید را با نوع نمایش انتخابی که قالب شما در اختیارتان گذاشته است، تغییر دهید.

پس از انجام تمامی مراحل جهت ایجاد برگه جدید خود با باکس انتشار که در مطلب نوشته ها به شکل کامل توضیح داده شده است، پیش نمایش برگه خود را ببینید و در صورت تایید آن را منتشر کنید.

امیدواریم این مطلب برایتان مفید و کابردی واقع شده باشد. نظرات و پرس های خود را با ما از طریق ارسال دیدگاه به اشتراک بگذاربد.

در مطالب بعدی با آموزش کامل مباحث وردپرس، همراه ما باشید.

گام قبلی : ششم

گام بعدی : هشتم