50 درصد تخفیفقالب فوق العاده جذاب و حرفه ای طرحی نو (شبیه سایت پروان وب)کد تخفیف : parvanweb50×

سبد خریدتان خالی است.
معرفی کامل بخش نوشته ها در داشبورد وردپرس
چکیده این پست برای حذف چکیده ضربه بزنید

مهم ترین بخشی که میتوان برای یک وبسایت در نظر گرفت قسمت نوشته های آن می باشد. بطوری که اگر سایتی نوشته نداشته باشد مطمئنا در گوگل یا سایر موتور های دیگر مانند یاهو جایگاه مناسبی ندارد. در این مطلب به شما آموزش کامل نوشته های وردپرس به زبان ساده داده شده است.

5/5 - (1 امتیاز)

گام پنجم: معرفی کامل بخش نوشته ها در داشبورد وردپرس – کسب درآمد میلیونی از محتوای دیجیتال

مطمئنا یک وبسایت برای اینکه حیات خود را حفظ کند، باید دائما بروزرسانی شود. مطالب و ویژگی های کاربردی رابرای بازدید کنندگان و کاربران خود به وجود آورد. اما حال سوال اینجاست که چگونه باید مطالب در وبسایت وردپرسی قرار بگیرد و انتشار یابد و یا مطالب موجود را چگونه ویرایش و مدیریت کنیم؟

معرفی کلی بخش نوشته ها

برای دسترسی به تنظیمات و انتشار نوشته ها که همان مطالب و محتوای وبسایت وردپرسی شما هستند، ابتدا باید به بخش نوشته ها در داشبورد مراجعه کنید با کلیک بر روی این بخش چهار گزینه برایتان نمایان می شود که باید با آن ها آشنا باشید. به همین منظور در ادامه به معرفی تک به تک آن ها پرداخته شده است.

1 introducing the posts section on the wordpress dashboard - معرفی کامل بخش نوشته ها در داشبورد وردپرس

 1. گزینه همه نوشته ها

این گزینه جهت مدیریت و بازدید از کلیه مطالب وبسایت شماست. در بالای صفحه شما قسمتی جهت فیلتر کردن مطالب بر اساس دسته های موجود را دارید که می توانید با آن مطالب دلخواه خود را آسان تر پیدا کنید و یا مطالب را ویرایش و مدیریت کنید.

هر گزینه موجود جهت فیلتر کردن، کاربرد خاص خودش را دارد. مثلا دسته ها، مطالب را بر اساس دسته بندی های وبسایتتان فیلتر می کند و یا حتی بر اساس تعداد بازدید و تعداد دیدگاه ها هم می توانید فیلتری را برای مطالبتان ایجاد کنید.

با مشاهده همه نوشته ها، گزینه حذف و یا افزودن یک نوشته جدید هم برایتان فراهم می شود. البته گزینه جداگانه ای جهت ایجاد نوشته جدید تبیین شده است اما دسترسی به آن از بخش همه گزینه ها هم موجود است.

2 introducing the posts section on the wordpress dashboard - معرفی کامل بخش نوشته ها در داشبورد وردپرس

 1. گزینه افزودن نوشته

این گزینه پر کاربردترین گزینه بخش نوشته ها محسوب می شود چون بیشترین کاری که معمولا برای یک وبسایت انجام می شود ایجاد محتوا برای آن است. در این بخش شما وارد پنل ایجاد نوشته جدید می شوید. در این صفحه در ابتدا با گزینه های متعددی رو به رو خواهید شد که شاید در نگاه اول کمی پیچیده بنظر بیاید ولی به زبان ساده با تک تک آن ها آشنا می شویم و پیچیدگی ظاهری آن از بین خواهد رفت.

3 introducing the posts section on the wordpress dashboard - معرفی کامل بخش نوشته ها در داشبورد وردپرس

 1. گزینه دسته ها

در این قسمت دسته بندی های مطالب در وبسایت وردپرسی شما موجود و قابل ویرایش خواهد بود. این بخش با این که ممکن است خیلی به آن سر نزنید، اما در بازدید و جستجوی مطالب و ساخت مسیری درست جهت دسترسی به مطالب برای کاربر بسیار تاثیر گذار است.

4 introducing the posts section on the wordpress dashboard - معرفی کامل بخش نوشته ها در داشبورد وردپرس

 1. گزینه برچسب ها

برچسب ها عموما نیاز به مدیریت خاصی ندارند و این گزینه خیلی مورد استفاده نیست اما دانستنش هم به شما کمک خواهد کرد که در صورت بروز مشکل در درج برچسب ها یا نیاز به مدیریت آن بدانید به کجا مراجعه کنید و چه کاری انجام دهید.

5 introducing the posts section on the wordpress dashboard - معرفی کامل بخش نوشته ها در داشبورد وردپرس

همه نوشته ها چه کاربرد هایی دارد؟

در بخش همه نوشته ها می توانید مطالبتان را به صورت کلی و جزئی مدیریت کنید. در این قسمت می توانید همه مطالب ها یا فقط آن هایی که مد نظرتان هست را انتخاب کرده و تیک بزنید و به صورت دسته جمعی ویرایش کنید. پس از انتخاب از منوی کشویی، به طور مثال ویرایش دسته جمعی را انتخاب می کنید. پس از انتخاب، گزینه اجرا را فشرده تا منوی تغییرات فوری این مطالب برایتان باز شود.

خواندن  وردپرس چیست؟

7 introducing the posts section on the wordpress dashboard - معرفی کامل بخش نوشته ها در داشبورد وردپرس

6 introducing the posts section on the wordpress dashboard - معرفی کامل بخش نوشته ها در داشبورد وردپرس

در این باکس کوچک ویرایش تمام کارهای ضروری مربوط به ویرایش موجود است. برای مثال، برچسب های مطالب، انتخاب دسته بندی آن ها، پینگ مطالب، وضعیت سنجاق و وضعیت نمایش آن ها، نویسنده مطالب و حتی چگونگی ارسال دیدگاه برای آن ها را نیز می توانید مشخص کنید و سپس با انتخاب گزینه بروزرسانی تمامی تغییرات را اعمال کنید. امکانات کلی این منو و باکس تغییرات را می توانید در تصویر زیر مشاهده کنید.

8 introducing the posts section on the wordpress dashboard - معرفی کامل بخش نوشته ها در داشبورد وردپرس

به غیر از ویرایش دسته جمعی، منو های کشویی دیگری نیز وجود دارد که مطابق دیدگاه و یا تاریخ و دسته بندی، مطالب دلخواهتان را برایتان گلچین می کنند. برای مثال اگر تاریخ 17 آبان را انتخاب کنید مطالب مربوط به آن روز برایتان نمایش داده می شود. (دقت شود پس از انتخاب آنچه می خواهید گزینه صافی را انتخاب نمایید.)

شما از طریق انتخاب و استفاده از منو های کشویی تغییرات گروهی، حتی می توانید تعدادی زیادی از مطالبتان را منتشر کرده یا حذف و به زباله دان منتقل کنید. دقت کنید پس از انتقال به زباله دان می توانید به آدرس همه نوشته ها ? زباله دان مراجعه کرده و اگر به شکل اتفاقی مطلبی را به این قسمت منتقل کرده اید آن را باز گردانید.

9 introducing the posts section on the wordpress dashboard - معرفی کامل بخش نوشته ها در داشبورد وردپرس
10 introducing the posts section on the wordpress dashboard - معرفی کامل بخش نوشته ها در داشبورد وردپرس

برچسب ها و مدیریت آن ها چگونه است؟

این بخش نیاز به اطلاعات خاصی ندارد فقط اگر لازم است تا مطالبتان را بر اساس برچسب خاصی دسته بندی کنید یا اگر برچسبی به اشتباه داخل مجموعه ی مطالب شما شده، می توانید با مراجعه به این بخش آن را مدیریت، حذف و یا اضافه کنید.

11 introducing the posts section on the wordpress dashboard - معرفی کامل بخش نوشته ها در داشبورد وردپرس

برچسب ها اصولا بیشتر نقش سئوی مطالب را دارند تا نقش دسته بندی و گردهم آیی مطالب، از همین رو این گزینه امکانات مهمی را نسبت به سایر گزینه های نوشته ها به عهده نمی گیرد.

چگونه یک مطلب یا پست در وبسایتمان درج کنیم؟

برای درج یک مطلب در وبسایت، ابتدا به بخش نوشته ها رفته و گزینه افزودن نوشته را انتخاب کنید. با این کار شما به صفحه ای با امکاناتی همچون باکس درج عنوان، ادیتور، باکس انتشار، دسته ها، برچسب ها و تصویر شاخص و... وارد خواهید شد که در ادامه کار هر کدام را به صورت جداگانه بررسی خواهیم کرد.

12 introducing the posts section on the wordpress dashboard - معرفی کامل بخش نوشته ها در داشبورد وردپرس

نکته: برخی دسترسی ها و امکانات در قسمت تنظیمات صفحه در نوار بالای صفحه باید تیک خورده و فعال شود. در صورت عدم دسترسی به تمامی ویژگی های درج مطلب به بخش تنظیمات صفحه مراجعه کرده و تیک امکانات مورد نظر خود را فعال کنید.

خواندن  آموزش نصب وردپرس بر روی سی پنل

13 introducing the posts section on the wordpress dashboard - معرفی کامل بخش نوشته ها در داشبورد وردپرس

 1. عنوان

در کادر عنوان باید عنوان نوشته مطلبی که می خواهید آن را قرار دهید را وارد کنید. دقت کنید عنوان باید کوتاه و کاربردی باشد تا کاربر را از موضوع پست (مطلب) آگاه کند.

14 introducing the posts section on the wordpress dashboard - معرفی کامل بخش نوشته ها در داشبورد وردپرس

 1. ادیتور (ویرایشگر متن)

در این باکس باید متن مطلب مورد نظر درج شود و ویرایش آن به همان گونه خواهد بود که در وبسایت شما نمایش داده می شود. البته گزینه پیش نمایش در باکس انتشار مطلب وجود دارد که توسط آن به صورت پیش فرض، مطلب نوشته شدیتان را در وبساییتان مشاهده خواهید کرد.

15 introducing the posts section on the wordpress dashboard - معرفی کامل بخش نوشته ها در داشبورد وردپرس

 1. گزینه افزودن پرونده چند رسانه ای

با این گزینه شما وارد صفحه ای می شوید که به شما امکان آپلود ویدیو، تصویر و هر رسانه دیگری را می دهد. پس از آپلود می توانید آن را در داخل مطلبتان با انتخاب گزینه افزودن به نوشته در قسمت مورد نظر درج نمایید. همچنین با انتخاب یک عکس می توانید به روی آن اعمالی همچون تغییر سایز و ویرایش عکس و پاک کردن و هچنین تغییرات نام تصویر را انجام دهید.

16 introducing the posts section on the wordpress dashboard - معرفی کامل بخش نوشته ها در داشبورد وردپرس

17 introducing the posts section on the wordpress dashboard - معرفی کامل بخش نوشته ها در داشبورد وردپرس

 1. باکس انتشار

این باکس امکان انتشار مطلب و قرار دادن آن را روی وبسایت وردپرسی شما را فراهم می کند. البته ویژگی های این باکس می تواند تخصصی تر هم باشد. مثلا می توانید وضعیت نمایش مطلبتان را تغییر دهید و یا با گزینه انتشار فوری زمان انتشار آن را برای ساعت و روز دلخواهتان تنظیم کنید و سیستم به صورت خودکار در آن تاریخ و ساعت مطلب شما را انتشار دهد. با گزینه نمایانی هم می توانید مطلب را به صورت عمومی، رمزدار و یا خصوصی نمایش دهید.

18 introducing the posts section on the wordpress dashboard - معرفی کامل بخش نوشته ها در داشبورد وردپرس

 1. باکس دسته ها

این باکس شامل دسته اصلی یا مادر و دسته بندی ها جزئی تر موجود در وبسایت شماست. اگر هنوز دسته بندی را انجام نداده اید به بخش دسته ها در نوشته ها مراجعه کنید و سر دسته های جدید (مادر) و دسته بندی های مورد نیازتان را ایجاد کنید. البته سیستم به صورت پیش فرض گزینه ای به نام دسته بندی نشده را برایتان فراهم کرده که کاربرد خاصی ندارد اما برای هر نوشته به صورت جداگانه این گزینه را حذف نموده و تیک دسته مادر و دسته جزئی مورد نظرتان را انتخاب نمایید.

19 introducing the posts section on the wordpress dashboard - معرفی کامل بخش نوشته ها در داشبورد وردپرس

 1. باکس برچسب ها

برچسب ها عموما جهت سرچ در گوگل به کار می روند و نقش در سئوی مطالب دارند به همین منظور شما میتوانید با انتخاب برچسب های کاربردی در بازدید پست ها تاثیر گذار باشید. در مطالب دیگر به صورت مفصل درباره چگونگی انتخاب صحیح تگ ها (برچسب ها) صبحت خواهیم کرد. اما فعلا بدانید در اینجا با نوشتن و زدن اینتر و یا با انتخاب گزینه افزودن در کنار کادر برچسب ها می توانید در این باکس برچسب های مورد نظر خود را بیفزایید.

خواندن  معرفی اجمالی داشبورد وردپرس

20 introducing the posts section on the wordpress dashboard - معرفی کامل بخش نوشته ها در داشبورد وردپرس

 1. تصویر شاخص

با انتخاب این گزینه شما مجدد به نگارخانه پرونده های چند رسانه ای خود خواهید رفت. از بین تصاویر موجود یا آپلود یک تصویر جدید دلخواه می توانید تصویر اصلی یک نوشته که ممکن است به همراه عنوان در بخش های گوناگون سایت نمایش داده شود را انتخاب نمایید.

21 introducing the posts section on the wordpress dashboard - معرفی کامل بخش نوشته ها در داشبورد وردپرس

 1. ساختار

اگر نوع نوشته شما پادکست یا ویدیو و... باشد می توانید در این بخش نوع آن را برای دسترسی بهتر کاربر انتخاب نمایید.

22 introducing the posts section on the wordpress dashboard - معرفی کامل بخش نوشته ها در داشبورد وردپرس

 1. هدیه : باکس سئو (Yoast SEO) - در صورتی که افزونه یواست سئو (Yoast SEO) در سایت شما نصب باشد

این باکس جهت بهبود سئو و دسترسی به تنظیمات آن، پیش نمایش مطلب شما در گوگل (اسنپیت مطلب شما) و دسترسی به تنظیمات آن به کار می رود. این بخش را به شکل مفصل در مطلب جداگانه با عنوان بررسی سئو مطالب وردپرسی در دسترس شما قرار خواهیم داد.

23 introducing the posts section on the wordpress dashboard - معرفی کامل بخش نوشته ها در داشبورد وردپرس

چگونه دسته بندی های مطالب را انجام دهیم؟

دسته بندی مطالب باعث می شود کاربران بتوانند آنچه که به دنبالش هستند را آسان تر و سریع تر پیدا کنند. به همین دلیل دسته بندی مطالب جزو کاربردی ترین اعمالی است که در یک وبسایت وردپرسی انجام می شود. برای دسته بندی ابتدا به داشبورد (پیشخوان) وردپرس مراجعه کنید و روی گزینه نوشته ها کلیک کرده و وارد بخش دسته ها شوید. در این قسمت شما با چندین باکس مختلف رو به خواهید شد که در ادامه تک تک آن ها را معرفی خواهیم کرد.

24 introducing the posts section on the wordpress dashboard - معرفی کامل بخش نوشته ها در داشبورد وردپرس

 1. نام

در این قسمت باید نام دسته شما انتخاب شود تا به آن اسم در دسته بندی به نمایش در بیاید و اصلی ترین عنصر در انتخاب دسته و کاربردی ساختن آن است. سعی کنید نام دسته ها کوتاه و حرفه ای انتخاب شود.

25 introducing the posts section on the wordpress dashboard - معرفی کامل بخش نوشته ها در داشبورد وردپرس

 1. نامک

نامک در آدرس URL مرورگر شما هنگام ورود به دسته مورد نظر نمایش داده می شود. یعنی زمانی که روی نام دسته شما کلیک کنند در مرورگر در ادامه ی آدرس وبسایت نامک قرار می گیرد. بهترین انتخاب این است که نامک انگلیسی باشد. در صورت عدم انتخاب نامک، به صورت پیش فرض، خود وردپرس نام دسته را به عنوان نامک قرار می دهد.

26 introducing the posts section on the wordpress dashboard - معرفی کامل بخش نوشته ها در داشبورد وردپرس

 1. دسته مادر

دسته مادر هنگامی به کار شما می آید که بخواهید دسته اصلی یا زیر دسته بسازید. برای مثال هنگامی که دسته ای با نام اخبار ایجاد می کنید اگر به عنوان دسته اصلی و مادر آن را بر گزینید می توانید برای آن زیر دسته هایی همچون اخبار ورزشی، اخبار سیاسی و... ایجاد کنید. اما اگر دسته ایجاد شده شما قرار است زیر دسته باشد باید دسته اصلی آن را انتخاب کنید تا جزو زیر دسته های آن به نمایش در بیاید.

27 introducing the posts section on the wordpress dashboard - معرفی کامل بخش نوشته ها در داشبورد وردپرس

امیدواریم این مطلب برای شما کاربردی مفید بوده باشد. در مطالب بعدی با ما همراه باشید تا بخش های دیگر پیشخوان و وردپرس و اصول حرفه ای کار با وردرپرس را به صورت جامع و آسان بیاموزید.

گام قبلی : چهارم

گام بعدی : ششم