50 درصد تخفیفقالب فوق العاده جذاب و حرفه ای طرحی نو (شبیه سایت پروان وب)کد تخفیف : parvanweb50×

سبد خریدتان خالی است.
معرفی کامل بخش ابزار ها در پیشخوان وردپرس
چکیده این پست برای حذف چکیده ضربه بزنید

در این مطلب ما به نحوه چگونگی ابزار های وردپرس که شامل درون ریزی (Import)، برون بری (Export)، برون بری داده های شخصی (Export Personal Data) و حذف اطلاعات شخصی (Erase Personal Data) در پیشخوان وردپرس می شود را می پردازیم.

5/5 - (2 امتیاز)

گام دوازدهم: معرفی کامل بخش ابزار ها در پیشخوان وردپرس – کسب درآمد میلیونی از محتوای دیجیتال

ابزار ها در وردپرس چه کاربردی دارند؟

پس از معرفی پلاگین ها در داشبورد وردپرس در پیشخوان و بخش های دیگر، همانند دیدگاه ها، رسانه و... به معرفی بخش ابزار ها می رسیم. این بخش برای کسانی است که نیاز به مخابره اطلاعات وبسایت خود دارند و یا قصد دارند تا داده های وبسایت خود را جا به جا کنند خیلی پرکاربرد می باشد.

بخش ابزار ها برای گرفتن داده ها از وبسایت دیگر یا فرستادن داده ها و محتوا از وبسایت فعلی به وبسایتی دیگر است. به طور کلی بخش عمده این گزینه و امکانات آن مربوط به مخابره ی داده ها و محتوای وبسایت است.

برای ورود، همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید وارد پیشخوان شده و روی بخش ابزار ها کلیک می کنید.

1 introducing tools section in the wordpress dashboard - معرفی کامل بخش ابزار ها در پیشخوان وردپرس

گزینه ابزار های در دسترس

  • هدیه : مخابره کنید

این بخش به شما این امکان را می دهد که مطلب نوشته شده در سایت های دیگر را (بدون این که مطلب کپی شده باعث شود رتبه شما برای موتورهای جستجوگر کاهش پیدا کند) در سایت خود منتشر کنید. (یعنی با استفاده از معرفی لینک (url) سایت منبع، موتور های جستجوگر را از کپی بودن مطلب آگاه کنید.)

تذکر: در نسخه 4.9 وردپرس، بخش مخابره کنید قرار ندارد. شما باید این ابزار را به صورت افزونه، روی وردپرس خود نصب کنید. برای این کار می توانید از مسیر افزونه ها افزودن افزونه press this را جستجو کرده و اقدام به نصب و فعال سازی کنید.

2 introducing tools section in the wordpress dashboard - معرفی کامل بخش ابزار ها در پیشخوان وردپرس

برای استفاده می توانید در بخش ابزار های در دسترس روی لینک Open Press This کلیک کنید. پنجره ای مشابه پنجره افزودن نوشته/برگه برایتان باز می شود که در اینجا با نام (مخابره کنید) ایجاد می شود. سایتی که قصد ارسال مطالب دارید را باز کرده و مطلب مورد نظر خود را از سایت منبع کپی کنید و به صورت نقل قول در پنجره مخابره کنید وارد کنید.

خواندن  آموزش نصب وردپرس بر روی سی پنل

3 introducing tools section in the wordpress dashboard - معرفی کامل بخش ابزار ها در پیشخوان وردپرس

4 introducing tools section in the wordpress dashboard - معرفی کامل بخش ابزار ها در پیشخوان وردپرس

در صورت لزوم اگر می خواهید فایل های چند رسانه ای را در کنار مطلب، همانند عکس یا ویدیو به این نقل قول اضافه کنید روی آیکون چند رسانه ای در سمت راست پایین برگه، کلیک کنید.

4 1 introducing tools section in the wordpress dashboard - معرفی کامل بخش ابزار ها در پیشخوان وردپرس

و در آخر، دسته و برچسب مربوط به مطلب خود را در وبسایت جدید وارد کنید، و در نهایت برای اتمام مراحل طی شده روی دکمه انتشار کلیک فرمایید.

6 introducing tools section in the wordpress dashboard - معرفی کامل بخش ابزار ها در پیشخوان وردپرس

درون ریزی (Import)

برای انتقال اطلاعات از یک سایت دیگر به سایت خودمان از این قابلیت استفاده می کنیم. (اطلاعات را به اصطلاح ایمپورت (Import) می کنیم)

چون ممکن است ساختار های سایت مبدا و مقصد متفاوت باشد بهتر است برای درون ریزی اطلاعات از افزونه ای به نام WordPress Importer استفاده کنید.

برای نصب این افزونه به قسمت ابزار ها ← درون ریزی مراجعه کنید در آنجا لیستی از افزونه های برای شما نمایش داده می شود که برای نصب این افزونه قسمت WordPress را پیدا کنید و اقدام به نصب و فعال سازی افزونه کرده سپس اطلاعات مربوطه را درون ریزی کنید.

7 introducing tools section in the wordpress dashboard - معرفی کامل بخش ابزار ها در پیشخوان وردپرس

برون بری (Export)

برون ریزی یکی دیگر از گزینه های بخش ابزار هاست. این بخش به شما امکان ارسال اطلاعات وبسایتتان را می دهد و دقیقا نقشی خلاف گزینه درون ریزی را دارد.

برای انتقال اطلاعات از سایت خودمان به یک سایت دیگر از این قابلیت استفاده می کنیم. (اطلاعات را به اصطلاح اکسپورت (Export) می کنیم)

توجه داشته باشید این کار برای کسانی که مشغول به کار با چندین وبسایت هستند کار آمد خواهد بود.

این بخش شامل هر محتوایی مانند: نوشته ها (باید دسته، نویسنده و... را مشخص کنید)، برگه ها و... می باشد.

خواندن  7 اقدام ساده برای افزایش فروش سایت

پس از انجام مراحل خواسته شده باید روی دریافت برون ریزی اطلاعات کلیک کرده تا فایلی حاوی اطلاعات خواسته شده با فرمت xml به شما ارائه شود سپس اطلاعات مربوطه را درون ریزی کنید.

8 introducing tools section in the wordpress dashboard - معرفی کامل بخش ابزار ها در پیشخوان وردپرس

برون بری داده های شخصی (Export Personal Data)

برون بری داده های شخصی یکی دیگر از گزینه های بخش ابزار هاست. این بخش به شما اطلاعاتی همچون یوزرنیم، عکس های آپلود شده، شناسه کاربری، تاریج ایجاد اکانت، نام نمایشی، نام مستعار و در کل فعالیت های مرتبط به پیشخوان وردپرس را نمایش می دهد.

برای استفاده از این بخش به قسمت ابزار ها ← برون بری داده های شخصی مراجعه کنید در آنجا از شما می خواهد که یک ایمیل وارد کنید. (این ایمیل می بایست از ایمیل های کاربران سایت باشد)

پس از وارد کردن ایمیل، ایمیل به لیست زیرین اضافه می گردد. در صورتی که بر روی ایمیل، موس خود را قرار دهید گزینه دانلود داده های شخصی به شما نمایش داده می شود.

با کلیک بر روی این گزینه فایل زیپی برای شما دانلود می شود که یک فایل با پسوند Html در آن قرار دارد. این فایل در واقع گزارشی از فعالیت کاربر می باشد که اطلاعاتی عرض کردیم در این فایل قرار دارد.

پس از دریافت فایل، وضعیت آن به شکل تکمیل شده در آمده و زمان ثبت درخواست نیز ثبت شده است.

این روند، روند کوتاه شده می باشد در واقع فرآیند به این صورت است که پس از وارد کردن ایمیل، یک ایمیل جهت تایید به ایمیل وارد شده از طرف سایت ارسال میگردد که حاوی درخواستی مبنی بر گرفتن اطلاعات شما ارسال شده است، آیا آن را تایید می کنید؟ اگر بر روی لینک کلیک کنید درخواست تایید می شود و می توان از پنل آن گزارش را دانلود کرد و سپس مجددا می بایست بر روی دکمه، کلیک کرده تا به آن ایمیل، ایمیل دیگری ارسال شود که لینک فایل مذکور در آن قرار گرفته است.

خواندن  آموزش نصب وردپرس از طریق فایل زیلا

9 introducing tools section in the wordpress dashboard - معرفی کامل بخش ابزار ها در پیشخوان وردپرس

حذف اطلاعات شخصی (Erase Personal Data)

در واقع شما می توانید از این بخش تمامی اطلاعات ایمیلی که وارد کردین را پاک نمایید. که پس از وارد کردن ایمیل مجددا به منو زیر فرستاده می شوید و شما با بردن موس بر روی این ایمیل می توانید دکمه اجبار حذف داده های شخصی را کلیک کرده و اطلاعات ایمیلی که وارد کردین را پاک کنید. این در حالیست که همانند بالا فرآیند منطقی آن به این صورت است که ایمیل برای کاربر ارسال می شود و با تایید آن گزینه ای می آید که می توان با کلیک بر روی آن فرآیند مورد نظر را انجام داد.

تذکر : لینک های دانلود تنها 24 ساعت کار می کنند و بعد از آن به طور اتوماتیک غیر فعال می شوند.

10 introducing tools section in the wordpress dashboard - معرفی کامل بخش ابزار ها در پیشخوان وردپرس

کلام آخر

بخش ابزار ها نیاز به استعداد و زمینه مهارتی خاصی ندارد. فقط باید گزینه های این بخش را به خوبی بشناسید و توجه داشته باشید که اطلاعات را به صورت صحیح وارد کنید.

همراه ما باشید تا به صورت کامل آموزش کار با این سیستم تولید محتوا را بیاموزید.

گام قبلی : یازدهم

گام بعدی : سیزدهم