50 درصد تخفیفقالب فوق العاده جذاب و حرفه ای طرحی نو (شبیه سایت پروان وب)کد تخفیف : parvanweb50×

سبد خریدتان خالی است.
معرفی کامل بخش کاربران در داشبورد وردپرس
چکیده این پست برای حذف چکیده ضربه بزنید

در این مطلب ما به نحوه چگونگی عملکرد در بخش کاربران که شامل مدیریت، حذف و افزودن کاربر در پیشخوان وردپرس می شود را می پردازیم.

5/5 - (1 امتیاز)

گام یازدهم: معرفی کامل بخش کاربران وردپرس – کسب درآمد میلیونی از محتوای دیجیتال

در مطالب گذشته به بررسی اجمالی داشبورد وردپرس و معرفی کامل بخش برگه ها در داشبورد وردپرس و.... پرداخنه ایم. امروز قصد داریم تا بخش کاربران وردپرس را به صورت مفصل بررسی کنیم.

بخش کاربران وردپرس یکی از قابلیت های کاربردی است که این سیستم تولید محتوا در اختیار مدیر وبسایت قرار می دهد. با استفاده از این بخش می توانید کاربرانی که در وبسایت شما به هر نحوی فعالیتی دارند را مدیریت کنید.

در یک وبسایت ممکن است از یک نفر تا چندین نفر برای وظایف گوناگون فعالیت داشته باشند از این رو باید کاربران مختص با فعالیت خود دارای دسترسی های متفاوتی باشند. در بخش کاربران این امکان فراهم می شود تا وظایف، زمینه فعالیت و میزان دسترسی کابران را محدود یا گسترش دهیم و کاربری را حذف، اضافه و یا تایید کنیم. به طور کلی بخش کاربران جهت هرگونه تغییر و یا ویرایش کاربران وبسایت طراحی شده است.

بررسی تک به تک گزینه های بخش کاربران

برای شروع به بخش کاربران در منوی سمت راست پیشخوان مدیریتی وردپرس خود مراجعه کنید. با کلیک روی این بخش برایتان چندین منوی کشویی که شامل:

  1. همه کاربران
  2. افزودن
  3. شناسنامه شما
  4. کاربران تایید نشده (در صورت قابلیت ثبت نام اعضا)

1 introducing users section on the wordpress dashboard - معرفی کامل بخش کاربران در داشبورد وردپرس

همه کاربران

شما تمامی کاربرانی را که به وبسایت شما در محدودیت ها و وظایف گوناگون دسترسی دارند را مشاهده خواهید کرد. در این بخش امکان حذف یا ویرایش کاربر وجود دارد فقط کافیست تا با اشارگر موس خود، به روی نام کاربران بروید تا منوی مخفی جهت ویرایش کاربران برایتان پدیدار شود.

خواندن  آموزش نصب وردپرس بر روی دایرکت ادمین

2 introducing users section on the wordpress dashboard - معرفی کامل بخش کاربران در داشبورد وردپرس

همانطور که مشاهده می کنید از کادر های ویرایشی بالای صفحه هم امکان ویرایش گروهی کاربران برای شما فراهم می شود. به طور مثال، با انتخاب گروهی تعدادی از کاربران می توانید نقش آن ها را از نویسنده به ویرایشگر و یا مدیر تغییر دهید.

3 introducing users section on the wordpress dashboard - معرفی کامل بخش کاربران در داشبورد وردپرس

افزودن

با کلیک و ورود به این بخش، صفحه ای شامل باکس هایی جهت درج اطلاعات کاربر برایتان نمایان خواهد شد.

4 introducing users section on the wordpress dashboard - معرفی کامل بخش کاربران در داشبورد وردپرس

در این صفحه اطلاعاتی شامل: نام کاربری، ایمیل، نام، نام خانوادگی، وبسایت، رمز کاربر، ارسال آگاه ساز برای کاربر (از طریق ایمیل) و انتخاب نقش کاربر توسط یک منوی کشویی است.

5 introducing users section on the wordpress dashboard - معرفی کامل بخش کاربران در داشبورد وردپرس

در کادر نام کاربری نیاز است تا نام کاربری با حروف انگلیسی وارد شود. (این نام کاربری جهت ورود کاربر به پیشخوان و هدایت کاربر به پیشخوان وردپرس استفاده می شود. بهتر است تا حد امکان نامی ثابت که نیازی به تغییر مجدد آن نیست را وارد کنید.)

در کادر ایمیل اطلاعات ارتباط از طریق ایمیل کاربر را وارد کنید. (ایمیل جهت ارسال اطلاعات کاربری به کاربر نیز استفاده می شود.)

در کادر نام و نام خانوادگی و وبسایت، اطلاعات شناسایی و وبسایت مربوط به کاربر را وارد می کنید. در کادر رمز، رمز مربوطه جهت ورود کاربر را وارد کرده و با فعال سازی تیک آگاه سازی پس از تکمیل ورود اطلاعات و ایجاد پنل کاربری، کاربر را از ثبت و تایید کاربری خود آگاه می کنید.

در منوی کشویی انتخاب نقش، به صورت پیش فرض نقش ها و رده های کاربری مشترک، مشارکت کننده، نویسنده، ویرایشگر، مدیر کل وجود دارد به ترتیب دارای محدودیت های کمتری برای دسترسی هستند و مدیر کل هیچگونه محدودیت مدیریتی ندارد.

خواندن  وردپرس چیست؟

6 introducing users section on the wordpress dashboard - معرفی کامل بخش کاربران در داشبورد وردپرس

توجه (1): مشترکین قابلیت ارسال دیدگاه و دریافت خبرنامه دارند و هیچگونه امکاناتی جهت تغییر، حذف و یا درج مطلب ندارد.

توجه (2): مشارکت کنندکان می توانند مطلب ارسال کنند اما اجازه انتشار و درج پرونده های چند رسانه ای را ندارند.

توجه (3): نویسندگان علاوه بر اجازه نشر مطالب، اجازه بارگذاری پرونده های چند رسانه ای را نیز دارا هستند.

توجه (4): ویرایشگران علاوه بر داشتن تمامی امکانات مشارکت کنندگان، مشترکین و نویسندگان قادر هستند تا مطالب سایر کاربران را نیز ویرایش کنند.

توجه (5): مدیر کل هم همانند نام و رده اش به تمامی امکانات مدیریتی دسترسی دارد.

پس از تکمیل فرم ثبت کابر، به روی گزینه افزون کاربر تازه کلیک کنید تا پنل کاربری جدید ایجاد شود.

شناسنامه شما

شناسنامه شما بیشتر امکانات مربوط به تغییرات ظاهری پیشخوان همچون رنگ بندی پیشخوان، میانبر هایی که می خواهید برای پیشخوان روی صفحه کلید ایجاد شود، نمایش یا عدم نمایش نوار ابزار و همچنین با افزودن افزونه ها دیگر ویژگی های کاربردی را می توانید به این بخش بیفزایید (تنها ویژگی غیر قابل تغییر نام کاربری است).

7 introducing users section on the wordpress dashboard - معرفی کامل بخش کاربران در داشبورد وردپرس

هدیه: کاربران تایید نشده (افزونه ای جهت درخواست عضویت کاربران و تایید صلاحیت از جانب مدیریت وبسایت)

بخش کاربران تایید نشده مربوط به وبسایت هایی می شود که برای کاربران امکان درخواست عضویت را فعال کرده باشند. با انتخاب این گزینه به صفحه ای وارد می شوید که درخواست عضویت کابران و امکاناتی جهت ویرایش و تایید و حذف درخواستشان در اختیار شما قرار می گیرد. با اینکار به نوعی می توان گفت که کاربران از صافی دیدگاه مدیریت عبور می کنند.

خواندن  معرفی بخش دیدگاه ها در داشبورد وردپرس

امیدوارم این مطلب برای شما مفید واقع شده باشد. جهت اشتراک گذاری نظرات، انتقادات و همچنین سوالات خود از طریق دیدگاه با ما در ارتباط باشید. در مطالب بعدی گام های دیگر آموزش وردپرس را تک به تک بررسی خواهی کرد. با ما همراه باشید.

گام قبلی : دهم

گام بعدی : دوازدهم